n6 forum

Czym jest n6 forum?

n6 forum to społeczność specjalistów bezpieczeństwa IT skupionych wokół platformy n6. Pomysł powstania n6 forum narodził się z chęci stworzenia aktywnej grupy administratorów i właścicieli sieci, którzy wspólnie mogą reagować na incydenty, dyskutować o aktualnych problemach, a także otrzymywać z pierwszej ręki rozszerzone informacje o ciekawych danych, zmianach i nowościach w platformie n6. Forum n6 to lista mailingowa dla odpowiedzialnych i aktywnych administratorów, którzy chcą wiedzieć więcej i brać aktywny udział w skutecznym rozwiązywaniu problemów bezpieczeństwa sieci. Pod szyldem n6 forum chcemy stworzyć miejsce, gdzie będzie można nawiązać kontakt z innymi specjalistami ze swojej branży, w tym z naszym zespołem, zadać pytania, podzielić się swoimi obserwacjami i wątpliwościami. Lista ma służyć powstaniu dobrej współpracy pomiędzy polskimi “bezpiecznikami” i promowaniu idei dzielenia się informacjami dla lepszego reagowania na incydenty i własnego rozwoju.

Jakie informacje będą pojawiać się na liście n6 forum?

Będziemy zachęcać do aktywnego udziału na liście i sami będziemy przesyłać na nią ważne z naszego punktu widzenia informacje. Propozycje informacji, jakie chętnie widzielibyśmy na n6 forum znajdują się poniżej. Oczywiście jesteśmy otwarci na nowe pomysły i własną inicjatywę.

  • Informacje o nowo zauważonym złośliwym oprogramowaniu, np. “Zauważyłem nowy malware, co robić? Czy ktoś widział już coś takiego?”,
  • Informacje o nowo zauważonych anomaliach sieciowych takich jak wzrosty skanowań na określonych portach, zmiany wolumenu ruchu itp.,
  • Zgłaszanie i rozwiązywanie problemów dotyczących danych w n6,
  • Pomysły na ulepszanie źródeł dla potrzeb użytkowników, weryfikacja fałszywych alarmów,
  • Wszelkie inicjatywy, pomysły, wątpliwości dotyczące współpracy polskich administratorów w ramach współpracy przy reagowaniu na incydenty,
  • Kody zniżkowe od CERT Polska na nasze konferencje i warsztaty

Jak dołączyć do n6 forum?

Członkostwo w n6 forum jest przyznawane tylko użytkownikom platformy n6. Do forum n6 mogą otrzymać dostęp osoby, które posiadają konto w n6. Aby dołączyć do n6 forum należy wysłać ze swojego imiennego adresu w domenie należącej do zgłoszonego podmiotu wiadomość na adres [email protected]. CERT Polska może odmówić przyjęcia zgłoszenia.

Usunięcie z listy

Każda osoba może w dowolnym momencie wypisać się z listy, przesyłając wiadomość na adres [email protected] z adresu dodanego do listy i tematem “unsubscribe”. Osoby, które zakończą korzystanie z platformy n6 będą administracyjnie usuwane z listy.

Jaka jest zasada poufności dla informacji z listy?

Wszystkie wiadomości na liście obejmuje poziom poufności odpowiadający TLP: GREEN w skali Traffic Light Protocol (czym jest TLP?: http://www.cert.pl/tlp). Oznacza to że można dzielić się informacjami z listy n6 forum ze swoimi współpracownikami, w ramach swojej i partnerskich organizacji oraz w swoim środowisku. Nie można jednak udostępniać tych informacji przez publiczne kanały informacyjne.

Inne

Administrator listy zastrzega sobie prawo do odmowy dodania użytkownika do listy lub usunięcia użytkownika bez podania przyczyny.

n6

PL | ENkontakt

emailCERT Polska

www | twitter | facebook